Forskolina, palnik do naturalnego spalania tłuszczu

FORSKOLINE nie jest jak zwykle wierzy, nazwa rośliny, ale raczej ekstrakt z rośliny bardziej znanej jako Coleus Forskohlii, która ma swoje początki w Azji.

Substancja ta jest coraz bardziej popularna w tabletkach odchudzających.

Zbadaliśmy właściwości i zalety tego naturalnego składnika, aby przekonać się, czy pomoże on naszym czytelnikom schudnąć.

Nazwa naukowa: Coleus Forskohlii Nazwy zwyczajowe: forskoline, forskolin colaeus, forskolin colaeus, Indian colaeusBotaniczna klasyfikacja: rodzina laboratoriów Forma i zwykłe preparaty: głównie w kapsułkach

Ilustracja botaniczna forskoline/coleus forskohlii

Coleus Forskohlii jest rośliną zielną pochodzącą z Indii.

Jest częścią rozległej rodziny Coleus, która jest szeroko rozpowszechniona w Azji i czasami znana jest jako roślina ozdobna, ze względu na niezwykłe zabarwienie liści niektórych gatunków.

Coleus Forskohlii, który zawiera forskolinę, to roślina z liśćmi ząbkowanymi, przypominającymi liście pokrzywy lub mięty, byliny, które cenią sobie tropikalny klimat. Dlatego też czasami określa się go mianem „pokrzywa indyjska”.

Coleus Forskohlii ma niebieski kwiatostan szpiczasty, który może przyciągać mniej lub bardziej fioletowy.

Po raz pierwszy gatunek Coleus został opisany w 1790 r. przez portugalskiego botanika Joao de Loureiro, jezuita w misji w Cochinchinchina, dzisiejszym Viet-nam.

Słowo Coleus pochodzi od greckich koleos, co oznacza płaszcz. Pochodzenie to odnosi się do sposobu, w jaki pręciki rośliny układają się w rodzaj nasion w kształcie ucha.

Skoncentrujemy się na gatunku Coleus Forskohlii, którego skład bogaty w forskolinę sprawia, że jest cennym składnikiem diety.

Składniki aktywne w Coleus Forskohlii są następujące:

Forskoline jest związek, który działa bezpośrednio na utratę masy ciała, więc to jest ta substancja, na której będziemy koncentrować się w kolejnych akapitach.

Forskoline ma wiele korzyści zdrowotnych ogólnie rzecz biorąc, a bardziej szczegółowo na utrata masy ciała. Cytujmy to w tym kontekście:

Forskoline działa jako aktywator cyklazy adenylanowej enzymu.

Dzięki temu działaniu, organizm zwiększa syntezę cząsteczki AMPc (cykliczny monofosforan adenozyny), który powoduje uwalnianie się kwasów tłuszczowych przechowywanych w komórkach tłuszczowych.

Stymuluje to lipolizę, czyli degradację tłuszczu i stymuluje lipolizę.

Działa również poprzez zwiększenie produkcji hormonów tarczycy, co doprowadzi do wzrostu ogólnego metabolizmu. Ciało zużywa więcej kalorii i spali więcej tłuszczu.

Stymuluje i aktywuje przepływ krwi do komórek.

Dzięki zoptymalizowanemu transportowi składników odżywczych i tlenu, różne komórki mogą pracować z maksymalną wydajnością.

To działanie naczynio-oddechowe jest bardzo korzystne dla centralnego układu nerwowego, mózgu, ale również dla prawidłowego funkcjonowania komórek mięśniowych podczas ćwiczeń.

Promuje prawidłowe funkcjonowanie serotoniny i dopaminy, dwóch neuroprzekaźników, które mają duży wpływ na samopoczucie.

Roślina ta znana jest z jej zdolności do poprawy i regulacji morale.

Działa on poprzez aktywowanie limfocytów, które odgrywają ważną rolę w równoważeniu układu odpornościowego.

Wzmacnia ją i daje silny impuls.

Ale to nie wszystko! Forskolin znany jest również z innych zalet:

Jeśli wiele właściwości wymienionych w poprzednim ustępie są brane pod uwagę, forskolina może skutecznie wspierać utratę masy ciała.

Kilka badań potwierdza jego korzystne skutki.

W badaniu z 2005 r. badano skutki przyjmowania 250 mg forskoliny dwa razy dziennie przez 12 tygodni.

Badanymi osobami były mężczyźni z nadwagą lub otyłością. Wyniki były bardzo rozstrzygające:

(źródło: KBCI. Uniwersytet w Kansas, Wydział Zdrowia, Sportu i Nauk o Ćwiczeniach, Laboratorium Fizjologii Stosowanej, Lawrence, USA. Godard MP., Johnson BA., Richmond SR. Obes Res. 2005 r.: 13 (8): 1335-43).

Inne podobne badania, ale tym razem przeprowadzone na otyłych kobiet biorąc 50mg forskoline dziennie przez 8 tygodni, wykazały ponownie wpływ forskoliny na utratę masy ciała:

W badaniach naukowych dzienna dawka forskoliny wynosi od 25 do 60 mg dziennie.

Dawkowanie to można uznać za typową dawkę do leczenia na bazie tego składnika. Dawkę tę należy podzielić na 2-3 dawki pobrane w ciągu dnia.

Niektórzy twierdzą, że działanie forskoliny w połączeniu z wyciągiem z karczocha zwiększa się. W chwili obecnej nie ma dostępnych danych, które potwierdzałyby to ogłoszenie.

Działanie forskoliny ma następujące działanie

Forskolin Active

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "Forskolina, palnik do naturalnego spalania tłuszczu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*