Co sól ma wspólnego z ciśnieniem tętniczym krwi?

Jemy więcej soli, niż potrzebujemy.

Dziennie potrzebujemy tylko 1 g soli.

Przypuszcza się, że duże spożycie soli w posiłkach może wpływać na występowanie nadciśnienia tętniczego. Przemawia za tym na przykład fakt, że w krajach o wysokim spożyciu soli kuchennej nadciśnienie tętnicze występuje szczególnie często.

W Polsce zjada się przeciętnie od 8 do 15 g soli dziennie, niektórzy ludzie zjadają nawet ponad 30 g. Jest to o wiele więcej, niż potrzeba do życia. 1 g soli kuchennej dziennie wystarcza.
Podczas wytężonej pracy fizycznej, w dużym upale i w pewnych chorobach organizm potrzebuje więcej soli, około 5 g dziennie.

Jedz mniej soli! W ten sposób czasem można obniżyć ciśnienie tętnicze

Nie jedz więcej niż 5 gramów soli dziennie!

Jeśli już masz nadciśnienie tętnicze, możesz spróbować zmniejszyć wartości ciśnienia poprzez ograniczenie spożycia soli kuchennej. Czy i na ile zmniejszy się ciśnienie dzięki ograniczeniu spożycia soli, jest sprawą indywidualną i nie da się precyzyjnie przewidzieć.
Jak dalece należy ograniczyć spożycie soli, aby obniżyć ciśnienie?
Każde zmniejszenie spożycia soli ułatwia leczenie nadciśnienia tętniczego. Aby osiągnąć jednak zauważalny efekt redukcji ciśnienia, należy zmniejszyć spożycie soli do maksimum 5 gramów dziennie.
Pełnego efektu tego ograniczenia należy spodziewać się w leczeniu dopiero po kilkunastu tygodniach. Przez zmniejszenie spożycia soli w posiłkach ciśnienie tętnicze może być zmniejszone przeciętnie o10 mm Hg.

Leki przeciwnadciśnieniowe działają często o wiele skuteczniej, gdy ograniczy się spożycie soli kuchennej - potrzeba wtedy mniej leków do unormowania ciśnienia.

Zjadanie mniejszej ilości soli jest sprawą smaku!

Jedzenie dużej ilości soli jest przyzwyczajeniem.

Chcesz spróbować jeść mniej soli niż dotychczas?
Nie obawiaj się, że jedzenie nie będzie Ci już nigdy smakować. Do smaku soli jesteśmy bowiem przyzwyczajeni. Możemy się od niego również odzwyczaić.
Jeżeli przetrzymasz pierwsze 2 tygodnie, jedzenie mało słone będzie Ci smakować równie dobrze, jak doprawiane dotychczas solą, a za kilka tygodni tak dalece przyzwyczaisz się do nowego smaku, że mocno solone potrawy wydadzą Ci się niesmaczne.
Czy sądzisz, że nie stosując specjalnej diety, jesz mało soli?
Uważaj, możesz się bardzo mylić! Zapytaj swojego lekarza, czy może zlecić wykonanie u Ciebie pomiaru wydalania soli kuchennej w moczu zbieranym przez całą dobę.
Większość soli, którą zjadamy, jest wydalana z moczem. Ta wydalona z moczem ilość soli odpowiada mniej więcej ilości, którą spożywamy w posiłkach.

Twoje przyzwyczajenie do smaku soli kuchennej możesz zmienić w ciągu kilku tygodni.

Jak ustalić, ile soli zjadamy?

Na opakowaniach rzadko podawana jest rzeczywista zawartość soli.

Firmy produkujące żywność nie podają niestety na opakowaniach zawartości soli w produktach. Ponadto najczęściej nie podaje się zawartości soli kuchennej lecz zawartość sodu (Na).

Co ma wspólnego sól kuchenna z sodem?

Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, ile soli kuchennej lub też sodu zjadasz codziennie, musisz posłużyć się tabelą wartości przybliżonych, podającą zawartość sodu w produktach żywnościowych. Takie tabele można nabyć w księgarniach.

Jeżeli chcesz właściwie leczyć swoje nadciśnienie tętnicze, nie powinieneś zjadać więcej niż 5 g soli kuchennej (2 g sodu) dziennie.

"A zatem co mogę jeść?"

Pożywienie w diecie odchudzającej zawiera również mniej soli.

Powróć proszę do stron omawiających odchudzanie. Przykład dziennej diety z 1000 kalorii zawiera tylko 2,5 g soli kuchennej lub 1 g sodu z założeniem, że do gotowania nie użyto soli.
Wszystkie produkty żywnościowe, którymi można się najeść, zawierają niewiele soli - dopóki nie użyjesz solniczki. Wszystkie świeże warzywa i owoce powinniśmy jeść nieosolone!
Wiele produktów żywnościowych, których w trakcie odchudzania powinieneś zjadać połowę dotychczasowych porcji lub których powinieneś całkowicie unikać, zawiera bardzo wiele soli (np. sery i wędliny).
Jedna kromka chleba pełnoziarnistego zawiera 0,5 g soli kuchennej. Zawartość soli w różnych gatunkach chleba może być zróżnicowana. Wiele piekarni proponuje już chleb z małą zawartością soli.
W sposób najpewniejszy możesz uniknąć przyjmowania soli z pożywieniem, jeżeli będziesz jadł potrawy świeżo przygotowane i nie będziesz ich dosalał.
 

Odpowiednio wybrane wody mineralne również pozwolą ograniczyć spożycie soli

Zwracaj uwagę na zawartość sodu i chloru w wodzie.

Prawie wszystkie etykiety na butelkach z wodą mineralną zawierają wyniki badań analitycznych wody.
Przykład:

Wyżej opisana zawartość wody mineralnej to 53,7 mg sodu i 120 mg chlorków w kilogramie (lub w litrze wody). Godne polecenia są wody mineralne zawierające w litrze mniej niż 100 mg sodu i mniej niż 300 mg chlorków.
Niektóre wody mineralne zawierają 1 g i więcej soli kuchennej na 1 litr. Takich należy unikać, jeżeli chce się ograniczyć przyjmowanie soli. Woda wodociągowa zawiera ca 200 mg soli kuchennej na 1 litr.
Również kawa, wszystkie rodzaje herbat oraz świeże soki owocowe i warzywne (nie dosalane) są ubogie w sól.

Sól kuchenną zastąp przyprawami!

Przyprawy ziołowe i środki zastępujące sól.

Wszystkie świeże i suszone zioła nie zawierają soli i nadają się najlepiej do przyrządzania potraw. Również chrzan, curry, przecier pomidorowy oraz musztarda niesolone mogą być stosowane bez ograniczeń.
Sól zawierają: woda morska, mieszanki warzywne, sole warzywne, sól czosnkowa, kostki rosołowe, ekstrakty sosów, musztarda, ketchup, maggi, majonez i sosy do przyprawiania potraw. Musisz ich unikać, jeżeli chcesz spożywać mniej soli.
Co należy wiedzieć na temat środków zastępujących sól?
Takie środki zawierają zamiast sodu - potas. Niestety nie smakują tak samo jak sól kuchenna. Do ich smaku należałoby się najpierw przyzwyczaić, podobnie jak do smaku potraw niesolonych. Poza tym te środki zastępcze nie są całkowicie pozbawione działań niepożądanych. Z powodu dużej zawartości potasu mogą przy współistniejących zaburzeniach czynności nerek doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu poziomu potasu w surowicy krwi.

W jaki sposób sól dostaje się do pożywienia?

Świeże potrawy zawierają znikome ilości soli.

Konserwy i dania gotowe zawierają dużo soli kuchennej. Wszystkie niżej wymienione produkty w przedstawionych na zdjęciach ilościach zawierają 100 mg sodu.

Większość rodzajów wędlin i serów zawiera bardzo dużo soli. Poniższe potrawy w ilościach przedstawionych na zdjęciach zawierają mniej więcej 100 mg sodu.

 

Fachowa nazwa schorzenia to drożdżakowe zapalenie jamy ustnej. Objawia się białym nalotem na języku i podniebieniu, który to nalot można przyrównać do zsiadłego mleka. Nalot ten to objaw infekcji grzybicznej Candida albicans. Ludzie bardzo często są nosicielami drożdżaków Candida albicans nawet o tym nie wiedząc. Dla nich grzyb nie jest groźny i nie wywołuje żadnych objawów. Jeśli jednak równowaga odpornościowa zostanie zachwiana, grzyb powoduje infekcje, może to być grzybica jamy ustnej lub np. pieluszkowe zapalenie skóry. Małe dzieci są najbardziej narażone na tego typu zakażenia.

Pleśniaki dość często pojawiają się u niemowląt, przyczynami są są zwykle rączki dziecka, brudny smoczek lub zanieczyszczona skóra brodawek sutkowych matki. Pojawienie się pleśniawek może również być spowodowane leczeniem antybiotykowym. Jeśli nie rozpoczniemy leczenia, infekcja może się rozprzestrzeniać a także utrudniać dziecku jedzenie. Sprawdzonym sposobem w walce z pleśniawkami jest wodny roztwór gencjany, choć po takim pędzlowaniu dziecko wygląda dość przerażająco. Warto jednak zastosować ten sposób. Wskazane jednak jest skonsultowanie się z pediatrą, który oceni sytuację i dobierze odpowiedni lek i sposób leczenia, zaleci lub przepisze środek dezynfekcyjny lub grzybobójczy.

Zdarza się, choć niezmiernie rzadko, że pleśniawki nie znikają a dodatkowo pojawia się chrypka – wówczas należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, ponieważ mogą to być objawy rozszerzenia się zakażenia na krtań i niezbędne jest intensywniejsze leczenie.

Wybierz rodzaj konta które Cię interesuje.
Konto firmowe pozwala na umieszczanie ofert wynajmu w opisie dodawanych pojazdów.

REGULAMIN STRONY

Regulamin naszej strony został sporządzony w oparciu o przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i określa zasady działania platformy komunikacyjnej (serwisu społecznościowego), funkcjonującej pod domeną http://adrenalineshot.pl, oraz możliwości korzystania z udostępnionych usług, a także prawa i obowiązki Użytkownika. Jednocześnie zawarliśmy w nim nasze wobec Użytkowników zobowiązania oraz ciążace na nas obowiązki jako administratorów serwisu.

Warunkiem podstawowym korzystania ze wszystkich usług i możliwości serwisu jest zapoznanie się i zaakceptowanie Regulaminu, a w razie jego zmiany potwierdzenie ponowna akceptacja dotycząca wprowadzonych zmian, w przeciwnym razie zgodnie zprawem następuje wypowiedzenie umowy o korzystanie z Serwisu.

Jednocześnie Użytkownik zobowiązuje się do potwierdzenia że wszystkie dane osobowe zawarte w formularzu rejestracyjnym oraz ewentualnie następnie zmienione w trakcie korzystania ze strony , są prawdziwe oraz dane umieszczone w ramach konta są zgodne z prawem, w szczególności nie naruszają praw osób trzecich. Dodatkowo Użytkownik zgadza się na przetwarzanie danych j.w. w celu prawidłowego świadczenia usług na stronie i dla celów operacyjnych i statystycznych związanych z prowadzeniem strony.

Użytkownik korzysta z wszyskich informacji dostępnych na własne ryzyko i odpowiedzialność

Właścicielem serwisu jest firma D.K. - NET z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, 05-300 Huta Mińska ul. Szkolna 15.

Wszystkie informacje które zbieramy i przechowujemy podlegają prawu w zakresie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, zbiór tych danych jest własnością i pod zarządem firmy j.w.

Wszystkie informacje i dane, włącznie z Waszym wizerunkiem, które zamieszczacie na stronie są waszą własnością i możecie kontrolować to co się z nimi dzieje. Jednocześnie przez cały czas istnienia Waszego konta na portalu adrenalineshot.pl, dajecie nam następujące prawa do ich wykorzystania:

- dla danych które podlegają ochronie praw autorskich dajecie nam prawo licencji do ich bezpłatnego, niewyłącznego, przenaszalnego na inne podmioty, dającego prawo do sublicencji, utrwalania w pammięci i na nośnikach, zmieniania, usuwania i uzupełniania, wykorzystania publicznego, zwielokratniania i rozpowszechniania oraz ogólnego wykorzystania, licencja ta wygasa gdy likwidujecie konto ale nie dotyczy już wykorzystanego materiału.

- dla danych które udostępnicie nie tylko dla zarejestrowanych użytkowników strony dajecie dalsze nieograniczone prawo do dalszego ich wykorzystania dla wszystkich mających techniczne do tego możliwości, t.j. dla wszystkich użytkowników internetu.

Robimy co tylko się da abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z naszej strony ale bez Waszego wsparcia i zrozumienia sami nie damy rady, więc:

- nie będziecie rozsyłać niezamówionej korespondencji reklamowej lub spamu

- nie będziecie zbierać wrażliwych informacji o innych użytkownikach portalu bez ich wyraźnej zgody

- nie będziecie namawiać innych do brania udziału w "piramidach" ani innych sprytnych tworach służacych do wyłudzania pieniędzy.

- nie będziecie rozsyłać wirusów, trojanów, maili z phishingiem itp. niebezpiecznego kodu

- nie będziecie zastraszać, nagabywać ani grozić innym użytkownikom

- nie będziecie wyłudzać dostepu do nie swojego konta ani podobnych informacji dalej przekazywać osobom trzecim

- nie będziecie zamieszczać żadnych informacji słownych, graficznych lub filmowych które naruszałyby Polskie prawo

- nie będziecie próbować zniszczyć lub uniemożliwiać pracy naszych serwerów - cóż robicie to przeciw sobie

Każde naruszenie powyższych postanowień będzie skutkowało karami ze strony moderatorów i administartorów strony: ostrzeżenie, usunięcie danych naruszających postanowienia, zawiesznie konta, usunięcie konta i osoby z grona użytkowników. Poza tym naruszenie Polskiego prawa będzie zgłoszone odpowiednim organom.

Firma prowadząca stronę nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe lub zakłócone działanie serwisu wywołane siłą wyższą, awarią systemu lub zewnetrzną wrogą ingerencją.

Podobnie dotyczy to ewentualnymi zmianami technicznymi w serwisie. Nie ponosimy odpowiedzialności za naruszające prawo działania Użytkowników, którzy muszą się liczyć z odpowiedzialnością cywilną i karną za swoje czyny. W szczególności dotyczy to naruszenia praw cywilnych osób trzecich, podania nieprawdziwych danych osobowych, ujawnienia informacji poufnej, niejawnej lub chronionej prawem, naruszenia praw autorskich i pokrewnych a wszelkie roszczenia osób trzecich będą kierowane do odpowiedniego Użytkownika. Nie ponosimy odpowiedzialności za poniesione przez Użytkownika straty spowodowane jego własnymi błędami, t.j. za dopuszczenie do zawirusowania swojego komputera lub udostępnienia osobom nieuprawnionym swoich Haseł i Loginów

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w Regulaminie w kazdym czasie w zależności od zmian na stronie i aktualnych potrzeb serwisu, jednocześnie zobowiązujemy się do każdorazowego poinformowania o tym Użytkowników, z jednoczesną możliwością zaakceptowania, lub nie, zmian w Regulaminie przez każdego Uzytkownika z osobna.

Wszelkie ewntualne spory zwiazane z wykonywaniem niniejszego regulaminy rozstrzygaja włsciwe sądy powszechne na podstawie prawa polskiego.

W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem maja zastoswanie w szczegolnosci przepisy prawa: przepisu ustawy prawo autorskie oraz ustawy z 29 sierpnia 1997 r o ochronie danych osobowych .

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Klikając odnośnik akceptuje na dole formularza zgadzasz się na te warunki.

Wyłączenie odpowiedzialności

Dane i informacje zawarte w na stronach Serwisu służą wyłącznie celom informacyjnym i zostały oparte na źródłach, które uznajemy za rzetelne i sprawdzone. Z uwagi na możliwość występowania błędów czy pominięć spowodowanych działaniami leżącymi poza kontrolą Spółki, Spółka nie ponosi odpowiedzialności za aktualność, dokładność, kompletność prezentowanych w Serwisie informacji, jak również za ich przydatność dla określonych działań użytkowników Serwisu.

Zastrzegamy sobie prawo zmiany danych i informacji w wybranym przez siebie terminie, bez konieczności uprzedniego powiadomienia użytkowników Serwisu.

Ryzyko związane z użytkowaniem i wykorzystaniem informacji przedstawionych w Serwisie ponosi sam użytkownik. Spółka nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec użytkowników Serwisu lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych w Serwisie. D.K.-NET zaleca pomoc ze strony wyspecjalizowanych podmiotów zajmujących się doradztwem inwestycyjnym w przypadku zainteresowania inwestycją w jakiekolwiek papiery wartościowe Spółki.

Ochrona prywatności

Przesyłając poprzez strony Serwisu pytania lub komentarze czy też zamawiając subskrypcję dokumentów i informacji dotyczących Firmy, użytkownicy mogą udostępniać Firmie dane osobowe, to jest dane pozwalające na określenie ich tożsamości, takie jak imię i nazwisko, adres e-mailowy, adres pocztowy, czy numer telefonu.

Dane osobowe użytkowników są przechowywane i przetwarzane w sposób zgodny z zakresem udzielonego przez użytkownika zezwolenia oraz wymogami prawa polskiego, w szczególności w zgodzie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Zbiór zgromadzonych danych osobowych traktowany jest jako wydzielona baza danych, przechowywana na serwerze Serwisu w specjalnej strefie bezpieczeństwa, z ograniczonym dostępem. Spółka nie przekazuje, nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych osobowych użytkowników Serwisu innym osobom lub instytucjom, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie użytkownika, lub też gdy wymagają tego obowiązujące przepisy prawa.

W celu ustalenia danych statystycznych o ruchu użytkowników oraz ułatwienia użytkownikom korzystania z treści Serwisu, DK-NET - używa technologii znanej jako cookies, tj. informacji zapisywanych przez serwer Serwisu na komputerze użytkownika, które serwer ten może odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego komputera. Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, co nie spowoduje utrudnień w korzystaniu z treści Serwisu. Więcej informacji na temat wyłączania cookies dostarczają instrukcje poszczególnych przeglądarek oraz treść sekcji "help" danej przeglądarki.

D.K-NET nie odpowiada za politykę ochrony prywatności innych stron internetowych, zarówno tych dostępnych dla użytkowników dzięki linkom umieszczonym na stronach Serwisu, jak i tych, które umieszczają linki do Serwisu.

Probolan 50 produkt stworzony z myślą o mężczyznach! Większość produktów, które znajdują się na rynku, przeznaczone są dla kobiet. Dopiero producent suplementu diety Probolan 50 pomyślał o potrzebach mężczyzn. Oczywiście istnieje wiele odżywek na przyrost masy mięśniowej, ale Probolan 50 to nie jest zwykła odżywka. Jest to suplement diety, który podchodzi do tematu globalnie, wpływając na cały organizm.

Co to jest Probolan 50?

Probolan 50 jest to naturalny suplement diety wspomagający budowę masy mięśniowej. Dlatego, jeżeli chcesz mieć pięknie wyrzeźbioną muskulaturę w ciągu zaledwie kilku tygodni, preparat został stworzony specjalnie dla Ciebie. Produkt jest uniwersalny, to znaczy, że mogą go stosować zarówno sportowcy, jak i amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią.

W jaki sposób działa Probolan 50?

Budowanie masy mięśniowej za pomocą suplementu Probolan 50 polega na pewnym procesie. Cała kuracja składa się z dwóch faz. Faza I – polega ona na tym, aby odpowiednio przygotować mięśnie do intensywnego treningu oraz nabrania odpowiedniej masy mięśniowej. Dzięki temu etapowi zostanie zbudowana czysta masa mięśniowa. Faza II – jest to spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zarys mięśni będzie bardziej widoczny. Oczywiście w celu lepszego efektu, trening musi również być intensywniejszy. Trzeba pamiętać, że Probolan 50 jest tylko produktem wspomagającym szybkie osiągnięcie celu, jakim jest pięknie wyrzeźbiona muskulatura. probolan 50 cena

Dlaczego Probolan 50 jest taki skuteczny?

Suplement diety Probolan 50 swoją moc zawdzięcza odpowiednio dobranym składnikom. Epihydroksetiolan – jest to hormon steroidowy, czyli związany z grupą androgenów. Jest to hormon, który wpływa na męskość. Wpływa na budowę ciała, a zwłaszcza tworzenie się muskulatury ciała. Tribulus terrestris – roślina ta stosowana była od wielu lat w medycynie Chińskiej. Buzdyganek naziemny, bo taka jest polska nazwa rośliny, posiada właściwości pobudzające zarówno sprawność seksualną, jak i fizyczną. Roślina dodaje energii oraz witalności. Ponadto zwiększa poziom gęstości oraz siły mięśni. Buzdyganek w znacznym stopniu pobudza przyrost masy mięśniowej. Kofeina bezwonna – jest to substancja dla osób aktywnych. Substancja ta działa dużo lepiej niż kawa, czy inne napoje energetyczne. Jest to produkt w pełni bezpieczny, ale przy tym znacznie pobudzającym organizm do aktywności fizycznej. Dostarcza bardzo duże pokłady energii, potrzebnej organizmowi podczas intensywnego treningu.

Jakie jest dawkowanie suplementu Probolan 50?

Probolan 50 jest produktem w pełni bezpiecznym dla zdrowia. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie wpływa doskonale na podniesienie np. męskiego libido. Sposób przyjmowania tabletek zależny jest od zakupionego pakietu. Są trzy możliwości:
 1. Podstawowy – jest to kuracja, która trwa 5 tygodni. Polega to na tym, iż w pierwszym tygodniu przyjmuje się jedną tabletkę dziennie, w drugim dwie kapsułki, w trzecim 3. Następnie w czwartym tygodniu z powrotem przechodzi się do dwóch tabletek i w ostatnim piątym tygodniu ponownie jedna tabletka.
 2. Ekonomiczny – kuracja trwa 10 tygodni. W pierwszym tygodniu stosuje się 2 tabletki. Przez kolejne 7 tygodni zażywa się 3 tabletki dziennie, następnie w 9 tygodniu dawkę się zmniejsza do 2 tabletek. Natomiast w ostatnim tygodniu stosuje się już tylko 1 kapsułkę dziennie.
 3. Ekstremalny Tytan – kuracja trwa 16 tygodni i jest przeznaczona dla profesjonalistów. Dawkowanie należy indywidualnie dostosować i skonsultować ze specjalistą.
Należy pamiętać o kontrolowaniu wagi gdyż, jeżeli w ciągu tygodnia nastąpi spadek masy ciała powyżej 6 kg, należy zmniejszyć dawkę do 1 tabletki. probolan 50 dawkowanie

Co można uzyskać stosując Probolan 50?

Probolan 50 jest sprawdzonym sposobem uzyskania niesamowitej muskulatury w zaledwie kilka tygodni. Z pomocą suplementu Probolan 50 można uzyskać bardzo wiele:
 • Dużo lepsze rezultaty w krótszym czasie.
 • W sposób naturalny zwiększa produkcję testosteronu.
 • Jest to idealna alternatywa szkodliwych sterydów anabolicznych.
 • Zwiększa zarówno siłę, jak i wytrzymałość mięśni.
 • Przekształca tkankę tłuszczową w masę mięśniową.
 • Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym dniu stosowania.
 • Jest to produkt w 100% bezpieczny i skuteczny.

Jakie są opinie mężczyzn stosujących suplement Probolan 50?

Konrad, 27 lat. Jestem wielkim fanem siłowni. Bardzo lubię treningi, ale od jakiegoś czasu trochę mniej mnie cieszyły z powodu braku rezultatów. Doszedłem do wniosku, że bez wspomagacza nic już nie zdziałam. Mój wybór padł na Probolan 50. Nie żałuję, że go zacząłem stosować. Po zaledwie tygodniu stosowania moje mięśnie nabrały jeszcze bardziej wyrazistych kształtów. Ponadto dostałem takie pokłady, energii, że mógłbym trenować cały dzień. Po osiągnięciu zadowalających rezultatów zamierzam nadal stosować odżywkę, ale już profilaktycznie, w celu utrzymania uzyskanych efektów. Kamil, 32 lata. Probolan 50 jest suplementem numer 1 na naszym rynku. Nigdy nie należałem do mięśniaków, ale postanowiłem trochę popracować nad swoją rzeźbą. Kolega doradził mi, abym spróbował Probolan 50. Na początku podchodziłem do tego trochę sceptycznie, ale nie miałem nic do stracenia, dlatego dałem się namówić. Jako że byłem osobą poczatkującą zakupiłem kurację podstawową. Tak jak już wspomniałem nie byłem osobą umięśnioną, dlatego na efekty musiałem trochę poczekać. Produkt w moim przypadku zadziałał po miesiącu stosowania. Moje mięśnie stały się wyraziste, a ciało zmieniło diametralnie. Nagle stałem się umięśnionym facetem. Dlatego dla mnie Probolan 50 jest super produktem, godnym polecenia! Marek, 23 lata Dzięki suplementowi Probolan 50 odzyskałem nie tylko super wygląd, ale również wiarę we własne możliwości. Z tym produktem mogę zdziałać wszystko. Mam więcej energii, którą to wykorzystuję na treningu. Od kiedy stosuję ten produkt, mogę trenować dwa razy dłużej bez zmęczenia. Stosowałem różne odżywki i żadna nie dawała mi tyle satysfakcji. Z Probolanem 50 mogę wszystko! mięśnie-brzucha

Probolan 50 jest gwarancją sukcesu!

Producent suplementu diety Probolan 50 daje gwarancję sukcesu. Polega to na tym, iż masz 90 dni na wypróbowanie produktu. Jeżeli w ciągu tego czasu nie uzyskasz zagwarantowanych rezultatów takich jak: szybki wzrost masy mięśniowej lub maksymalnego spalania tkanki tłuszczowej, masz możliwość zwrócić nieotwarte opakowanie i uzyskasz zwrot pieniędzy. Czyli stawiając na Probolan 50 niczym nie ryzykujesz. Uzyskasz widoczne efekty lub zwrot pieniędzy.

Dla kogo przeznaczony jest Probolan 50?

Probolan 50 został stworzony specjalnie dla mężczyzn. Preparat może stosować każdy mężczyzna, który chce uzyskać idealnie wyrzeźbioną sylwetkę. Nie trzeba być zawodowym kulturystą, aby móc stosować suplement. Tabletki mogą stosować również amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w kulturystyce.

W jaki sposób można zamówić Probolan 50?

Najlepszym miejscem zamówienia produktu jest strona producenta. Tylko tam można uzyskać w 100% oryginalny i bezpieczny suplement diety. Kupując, którykolwiek zestaw, otrzymujesz:
 • Bezpieczeństwo – produkt składa się z samych naturalnych komponentów. Tak idealnie dobrana formuła sprawia, iż suplement jest bezpieczny i można go stosować równolegle z innymi odżywkami.
 • Poufność – prywatność Naszych odbiorców jest dla Nas bardzo ważna. Nie udostępniamy danych klientów innym firmom. W tej kwestii nie ma żadnych, nawet najmniejszych kompromisów.
 • Dyskrecja – zamówienie Naszego produktu, może być dla niektórych osób bardzo krępujące. W związku z tym produkt jest pakowany w szare opakowanie. Ponadto paczka wysyłana jest za pomocą zaufanej firmy kurierskiej. Natomiast kurier chcąc dostarczyć paczkę, wcześniej dzwoni i umawia się na konkretną godzinę, aby dostarczyć przesyłkę bezpośrednio w ręce zamawiającego.
 • Uniwersalność – suplement może stosować każdy mężczyzna. Ponadto stosując Probolan 50 możesz normalnie funkcjonować bez żadnych ograniczeń.
https://www.youtube.com/watch?v=0cpDftafDgg

Probolan 50 to siła!

Produkt za pomocą specjalnie dobranych składników daje znaczne pokłady siły. Po pierwszym tygodniu połączenia produktu z treningiem organizm nabiera na sile. Bardzo ważne jest jednak to, iż suplement nie działa bez ćwiczeń. Dlatego najlepszymi odbiorcami suplementu, są osoby uprawiające sporty siłowe.